• شناسه آگهی: 83
  • تاریخ بروزرسانی : 1394/12/15

مشخصات آگهی:

تفاوت بین دوربین های مداربسته آنالوگ و تحت شبکه IP
یکی از مهمترین فاکتورهای تجارت های امروزی امنیت و به ویژه امنیت فیزیکی است. در این خصوص یکی از مهمترین ابزارهای امنیتی که استفاده می شود دوربین های مداربسته امنیتی هستند.مهمترین طبقه بندی هایی که بیشتر از آنها در ساختارهای امنیت فیزیکی استفاده می شود دوربین های مداربسته آنالوگ که به آنها Analog CCTV گفته می شود و از طرف دیگر دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP یا IP CCTV می باشند.
عملکرد دوربین های آنالوگ :
دوربین های مدار بسته آنالوگ در واقع از یک روش سنتی برای ضبط کردن تصاویر استفاده می کنند و از دوربین های آنالوگ با تکنولوژی های قدیمی برای ذخیره سازی تصاویر استفاده می کنند. بعد از اینکه تصاویر توسط این دوربین های آنالوگ دریافت شد ، تصاویر بصورت زنده توسط کابل های کواکسیال منتقل می شوند و بر روی یک دستگاه نوار که در قالب VHS است ذخیره سازی می شوند ، البته برخی اوقات پیش می آید که تصاویر دریافت شده در حین ذخیره سازی تبدیل به تصاویر دیجیتال شده و بر روی DVD یا هارد دیسک ذخیره سازی می شوند اما ماهیت کاری که در ابتدا انجام می شود کاملا آنالوگ است و فقط تصویر دریافت شده بصورت دیجیتال ذخیره سازی می شود.
برتری های دوربین های IP نسبت به آنالوگ :
دامنه دید بالا:از خصوصیات یک تصویر با رزولیشن بالا، عریض بودن تصویر است که در تصویر زیر نسبت پهنای تصویر و رزولیشن تصویر مشخص است.
مقرونه به صرفه تر:استفاده از تعداد دوربین های کمتر با رزولیشن بالا به نسبت به دوربین‌های آنالوگ در محیط
نتیجه و رضایت نهایی کاربر:خرید یک سیستم نظارت تصویری (surveillance) و یا همان سیستم دوربین مداربسته، در نهایت زمانی کارا خواهد بود که بتواند در لحظه رخداد اتفاقا

کلمات کلیدی: